Urządzenia ogrodowe na akumulator – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

4 maja 2023 0 Comments

Entuzjaści prac ogrodowych mają do wyboru wiele urządzeń. Wśród wielu propozycji producentów najpopularniejszy sprzęt to ten wyposażony w akumulator. Dlaczego? Ponieważ jest ekologiczny i bezpieczny podczas wykorzystywania go do prac ogrodowych. Niemal w każdym urządzeniu tego typu można monitorować stan naładowania baterii, a także samo włączenie sprzętu odbywa się za pomocą jednego przycisku. Jednak nie wszystkie kwestie związane z urządzeniami ogrodniczymi są tak oczywiste. Jak dobrać bowiem akumulator?

Urządzenie z jedną baterią 

Przy zakupie akumulatora w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na jego moc. Bateria tego typu powinna być dopasowana do urządzenia. Ostateczny dobór akumulatora powinien odbyć się po zapoznaniu się z rekomendacjami wystosowywanymi przez producenta zarówno akumulatora, jak i danego urządzenia ogrodowego. 

Chcąc cieszyć się przez długi czas funkcjami urządzenia ogrodowego najlepiej wybrać akumulator renomowanego producenta. Produktami wyróżniającymi się jakością są akumulatory STIHL. W katalogu tego producenta znajdziemy akumulatory bazujące na systemie AK i AP. 

W tym miejscu dochodzimy do kolejnego aspektu, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie akumulatora. Bateria o danym systemie musi być dobrana do rodzaju urządzenia. Na przykład baterie z serii AK są kompatybilne z dmuchawami, nożycami do żywopłotu czy pilarkami. 

Dlaczego warto kupić urządzenie ogrodowe z akumulatorem? 

Od lat urządzenie zasilane akumulatorem cieszą się większą popularnością niż urządzenia ogrodowe, które są napędzane silnikami spalinowymi. Taki efekt jednak nie powinien nikogo dziwić. Przykładowo akumulatory STIHL są tańsze i wygodniejsze. 

Urządzenia akumulatorowe wyróżniają się także niewielką wagą, co pozwala na użycie ich w zakamarkach bez większego wysiłku. Ogrodowe urządzenia zasilane akumulatorem są przyjazne dla otoczenia i nie są uciążliwe w miejscach, które charakteryzują się dużą gęstością osób.

Z uwagi na to, że akumulatory STIHL nie generują hałasu, przy ich użyciu nie wymagają noszenia nauszników ochronnych. Co więcej, współczesne akumulatory są trwałe, dlatego ich wymiana następuje dopiero co kilka lat.